Aktuality

20. 2. 2018 - Ing. Jaroslav Dlabač, Ph.D.

Téměř o 62 % se podařilo během několikaměsíčního projektu zkrátit průběžnou dobu výroby nemocničních lůžek ve společnosti Linet spol. s r.o.


7. 2. 2018 - Ing. Marcel Pavelka, IEn.

Projekt rámci ročního studia Průmyslové inženýrství řízený metodikou DMAIC se opíral o validní a širokou analýzu, na základě které bylo možno definovat návrhy na zlepšení. Mezi ty patří nejen lepší organizace, standardizace a...


18. 1. 2018 - Jindřich Přívora

Toyota Material Handling Europe uvádí na evropský trh dvě nová řešení automatického bezuličkového skladování. Elektrické jednotky Toyota Radioshuttle a Toyota Autoshuttle převážejí palety ve speciálním regálovém systému vysokou...


17. 1. 2018 - Ing. Jakub Myška

Od září 2017 zavádíme v nadnárodní společnosti STABILA, resp. v závodě STABILA ČR, s.r.o. v Mouchnicích prvky Shop Floor Managementu. Pro firmu STABILA ČR je to první, ale nejdůležitější krok na cestě k zavedení prvků štíhlé výroby.


17. 1. 2018 - Mgr. Jana Bejčková

Na začátku roku se již tradičně setkal tým API (letos bohužel z důvodu nemocí v oslabené sestavě), abychom zhodnotili výsledky za uplynulý rok, nastínili rok další a strávili společně nějaký čas. Pobyt byl tentokrát obohacen o zajímavé...


27. 11. 2017 - Ing. Ivana Pohanková

Na základě požadavků a zpětných vazeb z minulého roku jsme se rozhodli uspořádat seminář Štíhlá logistika a řízení zásob ve firmě Toyota – divize Material Handling, která se zabývá výrobou vysokozdvižných vozíků.


27. 11. 2017 - Mgr. Jana Bejčková

Jelikož se Letní LEAN akademie letos v srpnu setkala s velkým úspěchem, rozhodli jsme se uspořádat ještě podzimní variantu. Zúčastnilo se jí 15 lidí ze 4 firem: Miele technika s.r.o., AVAPS s.r.o., Tyco Electronics Czech s.r.o., Yanfeng...


27. 11. 2017 - Ing. Jaroslav Dlabač, Ph.D.

Dvěma úvodními analýzami byly ve společnosti Fatra, a.s. zahájeny pilotní projekty zaměřené na zvyšování efektivity výrobních pracovišť a linek.


27. 11. 2017 - Ing. Kristýna Klikarová

Na základě dosavadní úspěšné implementace 5S pokračuje ArcelorMittal Engineering Products Ostrava s.r.o. (dále jen AMEPO) v dalších projektech zavádění této metody, tentokrát na provozech strojírenské výroby a železničního dvojkolí.


19. 10. 2017 - Mgr. Jana Bejčková

GZ Media, a.s. je jedním z předních výrobců hudebních i nehudebních nosičů na světě. Zároveň se k těmto nosičům zabývá i produkcí tiskovin. Aby obstáli v dnešním tržním prostředí, musí být vždy o krok napřed před konkurencí.