Štíhlá výroba v kostce

Budování základních stavebních kamenů štíhlé výroby.

Praktická ukázka v partnerské společnosti Kermi s. r. o.

I když je filosofie Lean Manufacturing v našich podnicích čím dál rozšířenější, stále je ještě mnoho firem, které jsou v této oblasti v začátcích či se k implementaci teprve chystají. V hlavách mnoha manažerů tak vyvstávají otázky: jak postupovat, čím a kde začít, na co se soustředit, čeho se vyvarovat, jak správně vybrat vhodnou metodu, jak motivovat a zapojit zaměstnance, jak vyhodnotit přínosy?

Štíhlá výroba (LEAN production) je základním stavebním kamenem štíhlého a efektivního výrobního podniku. LEAN můžeme chápat jako soubor metod, nástrojů a principů, kterými zefektivňujeme výrobní pracoviště, linky, strojní zařízení, pracovní operace a hodnotové toky. Cílem je mít stabilní, flexibilní a standardizovanou výrobu s maximalizací přidané hodnoty.

Pracovníci na nejrůznějších pozicích většinou mají povědomí o jednotlivých druzích plýtvání, problémem však je naučit se toto plýtvání na pracovištích vidět a vnímat. Důsledkem plýtvání mohou být nevyužité stroje (úzká místa), vysoké prostoje, nadbytečné zásoby, rozpracovaná výroba, přetížení pracovníci, nezpůsobilé procesy, vysoká zmetkovitost, velké množství vícepráce, složité materiálové toky, neustálé skluzy v plánu apod. Eliminace plýtvání přináší možnosti zlepšování procesů a je prvním krokem na cestě ke štíhlé výrobě.  

Termín a místo konání

 • 22. listopadu 2023, Stříbro.

Lektor

Cílová skupina                 

Mistři, předáci, technologové, vedoucí výroby, průmysloví a procesní inženýři, LEAN manažeři a všichni, kteří se zájmem o ucelené základní informace z oblasti LEAN.

Cíle semináře

 • Prezentovat základní principy filosofie LEAN se zaměřením na oblast štíhlé výroby.
 • Představit základní metody z oblasti LEAN a průmyslového inženýrství.
 • Postup implementace, možnosti zapojení pracovníků na jednotlivých úrovních.
 • Vysvětlit základní druhy plýtvání a ukázat postupné kroky vedoucí k identifikaci a eliminaci plýtvání.
 • Seznámit se s principy a základy metod průmyslového inženýrství vedoucích k eliminaci plýtvání (5S, standardizace práce, vizuální management, tok jednoho kusu, SMED a další).

Program

 • Základní principy a metody filosofie LEAN.
 • Způsob a postup zavádění štíhlé výroby, rizika implementace.
 • Produkční systémy – tvorba, struktura a význam.
 • Co je plýtvání? Cesty k identifikaci plýtvání.
 • Příklady plýtvání ve výrobních i nevýrobních procesech.
 • Základní metody průmyslového inženýrství.
 • Praktická ukázka v partnerské společnosti Kermi s. r. o.

Cena

5 450,- Kč bez DPH / účastník.
Cena zahrnuje náklady na lektory, podkladové materiály v tištěné formě, organizační náklady, občerstvení včetně oběda (v ceně 300,- Kč / den), u dvoudenního semináře i večeři v příjemném prostředí.

V případě účasti 3 a více osob z jedné společnosti nebo jedné osoby na více seminářích poskytujeme individuální slevy.

Využijte možnosti dotací na vzdělávání.

Přihlášky a dotazy

Ing. Ivana Machalová - manažerka vzdělávání
ivana.machalova@e-api.cz
+420 724 431 542

Přihlásit se na seminář

Seminář šitý na míru

Zaujalo Vás téma semináře, ale nevyhovuje Vám termín či místo konání? Chcete připravit seminář pro větší skupinu zaměstnanců a přizpůsobit program své společnosti? Kontaktujte nás na info@e-api.cz.