Články

Implementace Engel Production Optimierung System ve společnosti Engel strojírenská

20. 11. 2015 - Ing. Jaroslav Dlabač, Ph.D.

Na začátku listopadu 2015 byla zahájena dlouhodobá spolupráce se společností Engel strojírenská spol. s r.o. (Kaplice). Cílem je implementace Engel Production Optimierung System (EPOS). Jde především o zavedení systému řízení založeného na víceúrovňových denních schůzkách (Gespräche Kaskade) po vzoru mateřské společnosti v Rakousku.

Projekt byl zahájen Study tour v mateřském závodě v rakouském Schwertbergu s cílem detailně se seznámit s fungováním celého systému a následně vybudovat obdobný systém v závodě v Kaplicích s přihlédnutím ke specifikám české mentality. Součástí bude nejen fyzické zavedení EPOS, ale rovněž systematické vzdělávání členů jednotlivých týmů a nastavení pravidelné formy kontroly a zpětné vazby pro dlouhodobou udržitelnost systému.

logo EngelEngel strojírenská spol. s r.o.: závod v Kaplicích byl otevřen v roce 2009 jako součást ENGEL AUSTRIA GmbH. Zajišťuje výrobu vstřikovacích lisů a konstrukcí strojů na zpracování plastů. Vyrábí také dopravníkové systémy, hliníkové systémy, podesty, zdvihací stoly a další. Zaměřuje se na karosérie, interiéry, osvětlení, klimatizace, bezpečnostní a ovládací prvky vozů, kbelíky, víčka či uzávěry.


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.