Články

Štíhlá výroba v polygrafickém podniku Typos, tiskařské závody, s.r.o

15. 12. 2015 - Ing. Marcel Pavelka, IEn.

Od jara 2015 spolupracujeme se společností TYPOS na budování štíhlého výrobního systému. V první fázi, kterou jsme uzavřeli v prosinci, došlo k realizaci projektů s nosnými tématy vizuální řízení, efektivita mistrů, řízení toku zakázky a eliminace plýtvání.

Podařilo se nejen nastavit proces zlepšovatelských projektů, ale i realizovat 5S, započít praktickou aplikaci metody TPM, snížit administrativní zátěž mistrů, eliminovat jednotlivé druhy plýtvání ve výrobních procesech, snížit ztráty provozních energií, nastavit vizualizaci a pravidelné hodnocení výkonnosti výroby. Do rutinního provozu jsou předána pravidla efektivní interní komunikace a moderní prostředky ke sdílení informací. V řadě projektů budeme společně pokračovat i v roce 2016.

Logo Typos

Společnost Typos, tiskařské závody, s.r.o., člen skupiny EDS, patří mezi nejvýznamnější a největší polygrafické podniky v České republice. Mezi přednosti fy TYPOS patří nejenom standardizovaná vysoká kvalita tisku, ale také široké portfolio služeb, tiskových technologií a dalších navazujících operací, díky nimž zákazníkům nabízí zpracování širokého sortimentu jejich produktů. Společnost nabízí komplexní služby od DTP studia, zpracování dat, až po digitální tisk, rotační tisk a archový tisk včetně předtiskové přípravy a dokončujícího zpracování. To vše ve třech provozech – Plzeň, Klatovy, Praha. Více viz www.typos.cz

Typos


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.