Články

Novinky ve studijním programu Průmyslové inženýrství

24. 5. 2016 - Mgr. Denisa Pavelková

Studijní program Průmyslové inženýrství slavnostně ukončilo převzetím diplomů dalších 11 úspěšných absolventů ze společností AERO Vodochody AEROSPACE a.s., BOS Automotive Products CZ s.r.o., Brose CZ spol. s r.o., Bühler CZ s.r.o., Datwyler Sealing Technologies CZ s.r.o., HOBRA – Školník s.r.o., KERN-LIEBERS CR spol. s r.o., Medical Technologies CZ a.s., Moravia-Apex, spol. s r.o. a Truhlářství Roman Coufal.

Během studia účastníci navštívili podniky jako je Siemens, s.r.o., odštěpný závod Elektromotory Frenštát, Thermacut, s.r.o., WITTE Nejdek, spol. s r.o., Johnson Controls Automobilové Součástky, k.s. a BOS Automotive Products CZ s.r.o. V některých společnostech proběhla odborná exkurze a v některých se studenti zúčastnili praktické realizace zaměřené například na mapování hodnotových toků nebo projektování výrobních buněk.

Jednou z nejvýznamnějších součástí studia je však projekt, který realizuje každý účastník ve svém podniku a jehož téma vychází ze skutečných potřeb týkajících se podnikových procesů. Každý projekt má předem definovanou finanční úsporu a výsledek projektu v podobě skutečného zefektivnění vybraného podnikového procesu má tedy měřitelný přínos, který zajišťuje návratnost investice do studia. Projekty, které absolventi úspěšně obhájili, mají následující témata:

 • Zvyšování odbornosti CNC operátorů
 • Optimalizace výrobní linky VW Passat AR
 • Optimalizácia výrobnej linky Volvo SPA
 • Zavedení montáže filtrů a vibroaparátů
 • Výroba-projekt cyklon MGXE
 • Lean layout výrobního procesu výroby Poppet – Vytvoření výrobní buňky
 • Zvýšení celkové efektivity výroby filtračních desek
 • Racionalizace procesu lisování výrobního úseku SUG s cílem maximálního využití výrobních kapacit lisovacích zařízení
 • Zkrácení průběžné doby výroby a snížení WIP
 • Zvýšení produktivity u výroby teplosměnných dvojic o 20%
 • Zvýšení produktivity práce při výrobě dřevěných palet a paletových klecí

Absolventů jsme se zeptali, co jim účast ve studijním programu Průmyslové inženýrství přinesla. Odpovědí mimo jiné bylo:

„Přehled metod a přístupů průmyslového inženýrství, zajímavé a užitečné kontakty na přednášející i spoluúčastníky kurzu, příjemný čas strávený vlastním vzděláváním ve společnosti inteligentních kolegů, pocit dobře investovaných peněz (i když ne z mé kapsy), dobrou zkušenost, že komerční vzdělávací kurz může být skutečně užitečný."

Začátkem března letošního roku jsme pak úspěšně odstartovali již XIV. ročník studijního programu. 11 nových studentů ze společností LINDAB s.r.o., nkt cables s.r.o., Bühler CZ s.r.o., L I N E T spol. s r.o., Aperam Stainless Services & Solutions Tubes CZ s.r.o., WALMAG MAGNETICS s.r.o. a Univerzita Jana Evengelisty Purkyně v Ústí nad Labem má za sebou pátý dvoudenní blok studia a již začali pracovat na svých studijních ročních projektech ve spolupráci s odbornými garanty, které jim organizátoři studia přidělili.

V současné době probíhají přípravy XV. ročníku, který bude zahájen v září 2016 a pro který se již nyní přijímají předběžné přihlášky.

Více informací


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.