Články

Zahájili jsme LEAN akademii v nkt cables

27. 6. 2016 - Ing. Jaroslav Dlabač, Ph.D.

V polovině měsíce května byl v závodech nkt cables zahájen praktický cyklus vzdělávání s názvem nkt LEAN akademie. Cílem tohoto vzdělávání je rozšíření vědomostí zaměstnanců a rovněž podpora probíhajících LEAN aktivit v rámci projektu LEAN drive, který byl zahájen v českých závodech v roce 2014.

Nkt LEAN akademie je určena především střednímu managementu z řad technologů, koordinátorů, pracovníků údržby, kvality či logistiky a plánování. Celý cyklus je rozdělen do 4 základních tematických bloků:

  • Úvod do LEAN a filosofie neustálého zlepšování.
  • Efektivita strojních zařízení a linek.
  • Efektivita pracovníků.
  • Efektivita pracoviště.

Kromě nezbytné metodické části je v rámci každého bloku kladen důraz především na praktickou aplikaci jednotlivých metod a nástrojů. Jednotlivé bloky probíhají s cca 3 týdenním odstupem, během kterého bude mít každý z účastníků prostor pro samostatnou realizaci. V následném bloku jsou potom výsledky realizace prezentovány zbytku týmu.

Logo nktnkt cables s.r.o. je předním světovým dodavatelem v odvětví energetiky. Navrhuje, vyrábí a nabízí vysoce kvalitní kabely a řešení pro elektrickou infrastrukturu, stavebnictví, železniční a automobilovou dopravu. Korporace nkt cables zaměstnává okolo 3400 lidí. Vlastníkem nkt cables je NKT HOLDING A/S, který působí v různých průmyslových odvětvích a jejich výroba probíhá na čtyřech kontinentech. NKT Holding má 8 900 zaměstnanců.


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.