Články

Zvýšení efektivity výsekových strojů v GZ Media, a.s. (závod Soběslav)

10. 8. 2016 - Ing. Marek Pavka

V polovině měsíce června byl ve společnosti GZ Media, a.s. pod vedením API – Akademie produktivity a inovací, s.r.o. zahájen projekt na zvýšení využití 2 výsekových strojů. Hlavním cílem projektu je zvýšit využití strojních zařízení o 20 % za pomoci LEAN metod a nástrojů. Důvodem je potřeba zvládnout vyšší zakázkové plnění.

Na začátku projektu se zrealizoval úvodní monitoring s cílem odhalit hlavní ztráty u obou strojních zařízení. Na základě výstupů z monitoringu se definovaly dílčí cíle, kterými jsou zavedení 5S, standardizace a vizualizace procesu, objektivizace strojních časů, snížení času seřízení pomocí metodiky SMED, zlepšení pracovních podmínek a proškolení osádky.

V současné době je nastaveno sledování výkonu strojů na jednotlivých směnách (sledování všech ztrát zařízení včetně mikro-prostojů), sledování strojních časů v závislosti na kvalitě a prostojích, zavedeno 5S. Proběhlo rovněž školení osádky na konkrétní části strojů a činnosti spojené s jejich obsluhou s cílem eliminovat opotřebení těchto částí a odstranit plýtvání.

V další fázi projektu se budou standardizovat všechny činnosti související s obsluhou strojů, ale i logistické činnosti, snižovat časy seřízení a tvořit jízdní řády, nastavovat optimální strojní časy v závislosti na kvalitě produktů a mikro-prostojích, v poslední fázi proběhne standardizace autonomní a preventivní údržby.

 

Logo GZ MediaSpolečnost GZ Media, a.s. navázala na více než padesátiletou tradici Gramofonových závodů a stále rozšiřuje nabídku produktů a služeb. Pod vedením českých manažerů se rozrostla v moderní podnik, který celosvětově patří k nejvýznamnějším ve svém oboru. Replikace CD a DVD, výroba vinylů (gramofonových desek), bohaté zkušenosti v polygrafické výrobě a současný špičkový zákaznický servis oceňují tisíce spokojených zákazníků po celém světě.

V soběslavském výrobním závodě se vyrábí pro jednoho z klíčových zákazníků společnosti, a to produkty pro společnost IKEA. Jde o polygrafický typ výroby, kdy konečným produktem jsou různé typy stylových úložných krabic do domácností. Boxy jsou vyráběny z polepovaného kartonu, čili základní materiálovou surovinou pro tuto výrobu jsou různé druhy papírových materiálů. Závod se neustále rozšiřuje.


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.