Články

Letní škola průmyslového inženýrství 2016 úspěšně zakončena

10. 8. 2016 - Ing. Marek Pavka

Závěrečnými prezentacemi v jednotlivých partnerských podnicích byl v předposledním červencovém týdnu úspěšně ukončen již XI. ročník Letní školy průmyslového inženýrství.

Letní škola průmyslového inženýrství je alternativou pro progresivní mladé lidi, zejména pro studenty technických univerzit či oborů zaměřených na průmyslové inženýrství. Spojuje teoretické poznatky s prací na projektech v prostředí partnerských podniků, kde jsou řešeny aktuální problémy jak ve výrobě, tak i v administrativě. Nejčastěji jde o implementaci štíhlé výroby, logistiky, standardizaci pracovišť, zavádění prvních kroků TPM, SMED, zlepšování organizace práce, zvyšování produktivity, kvality, analýzu úzkých míst a mapování toku hodnot.

Letní škola probíhala již tradičně ve dvou na sebe navazujících blocích. V rámci prvního bloku dostali studenti potřebné metodické znalosti. Navštívili rovněž společnost AERO Vodochody AEROSPACE a.s. a tréninkové centrum LINET spol. s r.o. Metodické znalosti uplatňovali v druhém bloku při realizaci konkrétních projektů v rámci partnerských podniků. V letošním roce studenti realizovali pod vedením projektových manažerů z API především projekty zaměřené na analýzu a normování práce, optimalizaci montážních a ručních pracovišť, optimalizaci interní logistiky – Milk-run, optimalizaci expedice a kompletní zavedení 5S na několika pracovištích. Celkem 8 studentů bakalářských a magisterských studijních programů tak mělo možnost si vyzkoušet aplikaci svých poznatků v různých průmyslových odvětvích. Zastoupeny byly společnosti z oblasti automobilového průmyslu, strojírenství i poměrně specifické oblasti, jako je výroba kabelů.

Stále vzrůstající kvalita realizovaných projektů byla podtržena především faktem, že více než polovině studentů byla nabídnuta díky skvělým výsledkům projektu následná spolupráce. A to jak ve formě diplomové práce, další spolupráce nebo práce na plný či částečný pracovní úvazek v oblasti technologie nebo zlepšování procesů.


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.