Články

Projekt ve společnosti Engel strojírenská pokračuje

16. 11. 2016 - Ing. Jakub Myška

Od ledna 2016 zavádíme v nadnárodní společnosti Engel, resp. v závodě Engel strojírenská spol. s r.o. v Kaplicích prvky Shop Floor Managementu. Pro firmu Engel strojírenská je to první krok na cestě k zavedení Engel Production Optimierung System (EPOS).

Po ujasnění požadavků na tento systém v mateřském závodě jsme začali s lokálním managementem pracovat na zavedení úrovňových schůzek a systému řešení problému pomocí PDCA. Bylo zde nutné udělat četné úpravy oproti požadavkům mateřské společnosti tak, aby systém fungoval v lokální české kultuře. Do současné doby se podařilo zavést tyto denní schůzky na všech úrovních řízení ve společnosti a nyní stojíme na počátku zavádění na úrovni předání směny ve výrobě.

Do konce prvního kvartálu 2017 by společnost měla mít řídící úrovňové schůzky zavedeny kompletně. Je to však závislé na tom, jak se podaří stabilizovat kulturu neustálého zlepšování v týmu managementu a také jaká bude akceptace těchto nástrojů právě na úrovni směnových vedoucích a dělníků samotných. Čeká nás velký kus práce právě na změně myšlení, chování a pracovních návyků té nejpočetnější skupiny ve firmě.

Logo EngelEngel strojírenská spol. s r.o.: závod v Kaplicích byl otevřen v roce 2009 jako součást ENGEL AUSTRIA GmbH. Zajišťuje výrobu vstřikovacích lisů a konstrukcí strojů na zpracování plastů. Vyrábí také dopravníkové systémy, hliníkové systémy, podesty, zdvihací stoly a další. Zaměřuje se na karosérie, interiéry, osvětlení, klimatizace, bezpečnostní a ovládací prvky vozů, kbelíky, víčka či uzávěry.


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.