Články

Implementace 5S na mechanické dílně údržby ve společnosti AGC Automotive Czech

16. 11. 2016 - Ing. Marek Pavka

V polovině října 2016 byl ukončen 4 měsíce trvající projekt ve společnosti AGC Automotive Czech a.s. Cílem projektu bylo zhodnotit současný layout dílny, identifikovat plýtvání spojené se stávajícím uspořádáním a následně navrhnout nový layout včetně standardizace dílny a implementace 5S.

Po úvodním měření a zpracování dat proběhl workshop, kde byl prezentován současný stav dílny a identifikované plýtvání. Na základě těchto analýz byly vypracovány 3 návrhy nového layoutu. Hlavními výstupy z workshopu byla finální varianta nového layoutu a harmonogram implementace 5S.

Následná implementace probíhala formou konzultačních a kontrolních dní. Nejprve byla provedena fyzická přestavba dle nového layoutu, v dalších dnech se potom vždy pilotně zrealizovala konkrétní část dílny a definovaly se činnosti, které je potřeba do dalšího kontrolního dne zvládnout. Po dosažení požadované úrovně ve všech částech dílny bylo provedeno vizuální podlahové značení a vypracovány patřičné standardy. Celkem bylo vytvořeno 16 standardů. Je důležité zmínit velké zapojení vedoucích, mistrů i samotných pracovníků do realizovaných změn. Všechny tyto faktory přispěly k velice rychlé implementaci nového layoutu a rapidnímu zlepšení prostředí a kultury dílny. Projekt byl úspěšně zakončen prezentací dílny generálnímu řediteli a je plánováno postupné rozšiřování do dalších částí údržby.

Logo AGCAGC Automotive Czech a.s. v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a zaměstnává cca 2 700 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. V minulém roce vyrobil závod rekordních 31 milionů kusů autoskel. Skupina AGC dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

 


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.