Články

Trénink balancování výrobních linek ve společnosti Continental

25. 1. 2017 - Ing. Vladimír Müller, IEn.

Ještě před koncem roku 2016 jsme uskutečnili dvoudenní trénink ve společnosti Continental Automotive Czech Republic, s.r.o. v Trutnově. Jeho cílem bylo nejdříve teoreticky, následně pomocí simulační hry (hra Štíhlá výroba) a nakonec i prakticky rozšířit znalosti a dovednosti související s balancováním výrobních linek. Pro tyto účely jsme se zabývali i dovednostmi v oblasti měření a analýzy práce. Proběhlo detailní proměření cyklových časů v reálném provozu a jejich rozbor z pohledu plýtvání.

Určitá část teorie a praktické části byla věnována ergonomii. Konkrétním výstupem po teoretické části byla realizace jednoduchého ergonomického auditu s fotografickou dokumentací, která bude následně využita v rámci výrobního úseku pro návrhy a realizace zlepšovacích návrhů.

Jedním z podstatných cílů celého tréninku bylo i vzájemné propojení a sjednocení pohledů na danou tématiku z hlediska technické přípravy výroby, oddělení Lean a samotné výroby s cílem zlepšení týmové spolupráce.

Tento způsob tréninku jednoznačně podporuje naši koncepci vzdělávacích a tréninkových aktivit, které jsou zčásti teoretické, díky simulačním hrám lépe a snáze pochopitelné a nakonec i prakticky ověřené přímo ve výrobních procesech s konkrétními výstupy.

logo ContinentalContinental Automotive Czech Republic, s.r.o. v Trutnově zahrnuje dva výrobní závody s více než 1 000 zaměstnanců. Vyrábí komponenty pro automobilový průmysl: rotační ventily a moduly pro recirkulaci výfukových plynů, vysokotlaká dieselová a benzínová čerpadla, turbodmychadla a další. Disponuje oddělením vývoje s mezinárodní působností, konstrukce, testování a analýzy, laboratořemi vybavenými nejmodernější technikou.


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.