Články

Implementace metody 5S nezklamala, zahajujeme další projekt!

23. 3. 2017 - Ing. Marek Pavka

Implementace metody 5S na mechanické dílně údržby ve společnosti AGC Automotive Czech se velmi osvědčila a přináší první výsledky. V únoru 2017 jsme s velkým potěšením mohli navázat dalším projektem a tuto prospěšnou metodu začít zavádět na dílně údržby dalšího provozu.

Stejně jako u prvního projektu, je i zde před námi hodně úkolů: zhodnotit současný layout dílny, identifikovat plýtvání spojené se stávajícím uspořádáním a na základě zjištěných informací navrhnout nový layout. Samozřejmou součástí nového návrhu bude standardizace dílny a již zmíněná implementace metody 5S.

Spolupráce probíhá formou konzultačních a kontrolních dní. Společně s mistrem vždy zhodnotíme všechnu vykonanou práci a definujeme úkoly, které je třeba splnit do dalšího projektového dne.

A co je již hotovo? Aktuálně je vytvořena analýza současného stavu a čeká nás optimalizační workshop. Na něm vybereme finální variantu layoutu a sestavíme harmonogram změn.

Logo AGCAGC Automotive Czech a.s. v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC, zaměstnává 2 700 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. V minulém roce vyrobil závod rekordních 31 milionů kusů autoskel. Skupina AGC dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

 


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.