Články

Zvýšení efektivity za 6 týdnů o 47 % – Shopfloor managementová tabule přináší výsledky

15. 5. 2017 - Ing. Marcel Pavelka, IEn.

Ve společnosti Smurfit Kappa v Žebráku byl spuštěn projekt na zvýšení produktivity tiskového a výsekového stroje. Cílem je ve velmi krátkém časovém období (3 měsíce) doplnit kompletní povinné procesy pro standardní stroj Smurfit Kappa a dostat tento stroj na cílový výkon.

Jedním z prostředků, jak toho dosáhnout, bylo ustavení denních setkání na přelomu směny za účasti výrobních pracovníků, mistra výroby, zástupců plánování, technologie, kvality a údržby u shopfloor managementové tabule s hodnocením výkonů, produktivity, prostojů a časů seřízení. I přes velmi detailní systémová data (automatizovaný sběr z více než 50 vstupních detekčních čidel stroje) má tato vizuální tabule velký efekt. Víte proč? Čísla jsou neustále na očích. A očima (vizuálně) vnímá mozek více než 70 % veškerých informací.

Za prvních 6 týdnů jsme eliminací prostojů, zavedením 5S, standardizací práce, snížením časů na přejezdy zakázek (seřízení) atd. zvýšili efektivitu o více než 47 %. 

                                       

Logo Smurfit Kappa

Smurfit Kappa je nadnárodní výrobce papírových obalů, papíru a obalových řešení. V České republice disponuje 6 pobočkami, dále působí v 21 zemích Evropy a v 13 zemích Severní a Jižní Ameriky. Mezi principy řízení výroby patří bezpečnost, kvalita a výkon. Věří zejména v podnikavost (aktivní přístup) svých zaměstnanců.

 


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.