Články

„Zlepšovatelé“ z GZ Media čerpali inspiraci ve špičkových firmách

19. 7. 2017 - Ing. Marcel Pavelka, IEn.

S kolegy zodpovědnými za zlepšování procesů z akciové společnosti GZ Media jsme navštívili podniky Iveco ve Vysokém Mýtě a Datwyler v Novém Bydžově, odkud si celá skupina účastníků odváží mnohé poznatky a inspiraci do dalších aktivit a projektů.

Ve společnosti Iveco Czech Republic, a.s. se nám věnovali na 120 %. Při tour podnikem nám pracovníci oddělení starající se o Word Class Manufacturing v čele s Ivou Dvořákovou (CMC Plant Support) nejen představili postupný proces budování WCM, ale detailně jsme se věnovali motivaci a zapojení lidí do zlepšovatelských aktivit. Praktické aplikace prvků průmyslového inženýrství jsme tak měli možnost vidět jak na montáži, tak lakovně či svařovně. Pomyslnou třešničkou na dortu byla prohlídka design centra.

                                exkurze v Iveco         exkurze v Iveco

Prohlídku ve společnosti Datwyler Sealing Technologies CZ s.r.o. v Novém Bydžově jsme zaměřili na Shopflor Management (SFM). Ředitel společnosti pan Šitavanc spolu se specialistou inovací panem Surovým kolegům z GZ detailně představili funkčnost víceúrovňového SFM a ukázali vybrané prvky implementace LEAN metod. Musím podotknout, že je skvělé slyšet ředitele závodu velmi pozitivně hovořit o funkčnosti SFM, který jsme pomáhali vybudovat.

                                exkurze v Datwyler         exkurze v Datwyler

V API si velmi ceníme toho, že naši zákazníci otevřeně sdílí své zkušenosti a poznatky. I to je jeden z cílů naší společnosti – networking. Vydejte se na obdobnou tour i Vy ...

 

logo GZ MediaSpolečnost GZ Media, a.s. navázala na více než padesátiletou tradici Gramofonových závodů a stále rozšiřuje nabídku produktů a služeb. Pod vedením českých manažerů se rozrostla v moderní podnik, který celosvětově patří k nejvýznamnějším ve svém oboru. Replikace CD a DVD, výroba vinylů (gramofonových desek), bohaté zkušenosti v polygrafické výrobě a současný špičkový zákaznický servis oceňují tisíce spokojených zákazníků po celém světě.

 

Logo IvecoSpolečnost Iveco Czech Republic, a. s. je dnes největším výrobním závodem značky Iveco Bus, která je součástí skupiny CNH Industial N.V. Iveco Bus navrhuje, vyrábí a prodává široký sortiment vozidel hromadné dopravy, která splňují veškeré potřeby veřejných i soukromých provozovatelů. Ve Vysokém Mýtě se vyrábí převážně městské a meziměstské autobusy, které se z více než 90 % vyváží do přibližně 30 zemí světa.

 

Logo DatwylerDíky poskytování inovativních řešení a špičkové kvalitě se společnost Datwyler Group stala vývojovým partnerem průmyslových podniků. Již 100 let disponuje odbornými znalostmi v oblasti materiálů a komplexním technologickým know-how. V České republice vyrábí gumárenské díly a technické pryže dle zadání pro automobilový a elektrotechnický průmysl.


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.