Články

Projekt ve společnosti STABILA ČR finišuje

17. 1. 2018 - Ing. Jakub Myška

Od září 2017 zavádíme v nadnárodní společnosti STABILA, resp. v závodě STABILA ČR, s.r.o. v Mouchnicích prvky Shop Floor Managementu. Pro firmu STABILA ČR je to první, ale nejdůležitější krok na cestě k zavedení prvků štíhlé výroby.

Po ujasnění požadavků na tento systém s lokálním managementem pracujeme na zavedení úrovňových schůzek a systému řešení problémů pomocí PDCA. Mateřská společnost STABILA poskytla základní požadavky, které jsme však upravili, aby systém fungoval v lokální české kultuře. Do současné doby se podařilo zavést tyto denní schůzky na všech úrovních řízení ve společnosti. Nyní pracujeme na rozběhnutí úrovně předání směny ve výrobě.

Do konce ledna 2018 by společnost měla mít řídící úrovňové schůzky zavedeny již kompletně. Vzhledem k velice stabilní kultuře neustálého zlepšování a velké podpoře managementu není datum dokončení ohroženo. Díky této podpoře vedení je akceptace nástrojů i na úrovni směnových vedoucích a dělníků samotných bezproblémová.

Logo Stabila

Německá firma STABILA Messgeraete zřídila v ČR výrobní závod STABILA ČR s.r.o., který je zaměřen na výrobu dřevěných skládacích metrů, určených především pro stavební a reklamní průmysl. Dále vyrábí dřevěné bukové brikety nejvyšší kvality.