Články

INTEPLAST CZ s.r.o.: na začátku je klíčové definovat strategii

16. 3. 2018 - Ing. Jaroslav Dlabač, Ph.D.

Úvodním workshopem zaměřeným na definici strategie v oblasti zlepšování procesů byla zahájena spolupráce se společností INTEPLAST CZ s.r.o. Během tohoto workshopu byly definovány nejen klíčové aktivity a oblasti rozvoje, ale rovněž harmonogram implementace.

Mezi klíčové patří především efektivita strojního zařízení včetně elektronické formy sledování, standardizace práce a pracovišť a samozřejmě osvěta a trénink jednotlivých pracovníků. První aktivitou, která celé implementaci předchází, byla detailní analýza stávajícího stavu strojní části výroby. Cílem bylo zhodnotit stávající systém práce, identifikovat plýtvání a ztrátové časy jak z pohledu pracovníků, tak strojních zařízení. Výstupem této analýzy je nový standard práce a rozvržení pracovníků na jednotlivé pozice při různých objemech a skladbách výroby. Toto standardní rozdělení je tak nezbytným vstupem dalšího zlepšování.

 

Logo InteplastINTEPLAST CZ s.r.o. je společnost zabývající se vstřikováním termoplastů s vysokou přesností. Její hlavní činností je vedení projektů a výroba dílů upravených dle požadavků zákazníků. Specializuje se na vysoko a středně objemové výrobní série s vysokými technickými, rozměrovými a kvalitativními nároky. Má dva výrobní závody: ve Vall de Bianya (Girona, Španělsko) a v Klášterci nad Ohří (ČR).