Články

Praktický trénink metodiky MOST ve společnosti Black & Decker Czech s.r.o. přinesl zlepšení o desítky procent

9. 5. 2018 - Ing. Marek Pavka

Úspěšně jsme zakončili praktický trénink na metodiku MOST ve společnosti Black & Decker Czech s.r.o. Vše odstartovalo školením na analýzu a normování práce se zaměřením se na metodiku Basic MOST a poté následovala praktická realizace ve výrobě.

Cílem bylo vytrénovat vybrané pracovníky na provádění nepřímého měření touto metodikou. Praktický trénink proběhl na 3 vybraných linkách s cílem ukázat si vše v praxi včetně přínosů v podobě snadné identifikace plýtvání, neproduktivních činností a ergonomických problémů při vykonávání jednotlivých operací.

Trénink byl zakončen praktickou MOST analýzou vybrané linky, kde se stanovila současná pracnost, takt linky a hodinový výkon. Na základě této analýzy proběhlo zlepšení současného stavu s kvantifikovaným potenciálem na úsporu pracnosti a následným výpočtem nového teoretického hodinového výkonu linky. Zlepšení bylo v řádech desítek procent.

 

Logo Black&DeckerBlack & Decker (Czech) s.r.o. je součástí korporace Stanley Black & Decker, Inc., která vznikla v roce 2010 sloučením dvou silných společností Stanley Works a Black & Decker. V současnosti patří Stanley Black & Decker s prodejem svých výrobků ve více než 170 zemích světa na 6 kontinentech k vedoucím značkám na trhu. Zaměstnává 52 tisíc zaměstnanců ve více než 50 zemích celého světa. Výrobní závod v Trmicích byl oficiálně otevřen v říjnu roku 2002. Od svého otevření si vybudoval významné postavení jak v rámci původní společnosti Black & Decker, tak i nyní coby součást koncernu Slanley Black & Decker. Závod se již před několika lety stal vlajkovou lodí výroby profesionálního elektrického ručního nářadí značky DEWALT.