Články

Pravidelné setkání absolventů studijního programu PI

18. 6. 2018 - Ing. Ivana Pohanková

Koncem května se v hotelu Hejtmanský dvůr sešlo více než 60 absolventů, kteří se účastnili ročního studia Průmyslové inženýrství (PI).

Setkání studijní program PISetkání studijní program PISetkání zahájily prezentace garantů studia Zbyňka Frolíka a Ivana Mašína. Pan Frolík představil vizi Industry 4.0 a roli průmyslového inženýrství v něm. Prezentace pana Mašína se zaměřila na zhodnocení dosavadního průběhu studia PI. Jednatelé API, Marcel Pavelka a Jaroslav Dlabač, představili poslední novinky ze života Akademie Produktivity a Inovací (API).

Účastníci se aktivně zapojili do programu prezentacemi svých projektů. Ukázky reálné aplikace automatizace a robotizace v konkrétních společnostech byly velmi oceněny všemi účastníky. Právě sdílení „best practice", tj. zkušeností, znalostí a fungujících postupů, je jedna z hlavních příčin, proč toto setkání organizujeme. Chceme spojovat lidi podobného smýšlení, ukazovat fungující postupy a praktické aplikace. Sdílet nápady a kontakty pro další kariérní a individuální rozvoj.

Každý z účastníků následně mohl soutěžit o atraktivní ceny při zábavných oLEANpic games.

Součástí setkání byla také přednáška na téma Efektivní komunikace a motivace. Pan David Gruber představil přístupy a techniky, díky kterým se dá zlepšit komunikace a motivace v rámci týmů.

Atmosféra byla výborná! Již nyní se opět těšíme na další shledání, které je plánováno na květen příštího roku.