Články

16 nových účastníků rozšířilo řady studentů ročního studijního programu Průmyslové inženýrství

21. 9. 2018 - Ing. Ivana Pohanková

V polovině září jsme otevřeli již XVIII. ročník ročního studijního programu Průmyslové inženýrství. Noví studenti se sešli na prvním bloku, nabitém informacemi a zážitky.

Zahájení XVIII. ročníku studijního programuZahájení XVIII. ročníku studijního programuPan Marcel Pavelka spolu s panem Ivanem Mašínem studenty přivítali, seznámili s obsahovou náplní, organizací, cílem studia a také zázemím společnosti API. Pan Mašín ve své úvodní prezentaci poukázal na hlavní role a význam průmyslového inženýrství.

Velmi přínosná byla prezentace reálného, již dokončeného projektu, který realizoval a nyní představil jeden z našich úspěšných absolventů. Studenti tak získali představu, jak lze metody průmyslového inženýrství v praxi implementovat, jak by měla vypadat jejich závěrečná prezentace, ale především cenná doporučení a motivaci z pohledu absolventa.

Druhý den odstartoval pan Vlastimil Ježek již naplno vlastní studium – přednáškou na téma Projekty PI a jejich řízení. Účastníci dostali první a nejdůležitější úkol: definovat téma svého projektu, na kterém budou v průběhu studia pod vedením odborného garanta pracovat.

Večerním programem bylo společné posezení v Pivovaru Antoš, spojené s moderovanou prohlídkou pivovaru a degustací piva. Prohlídka byla v podání majitele velmi vtipná a poučná a navodila uvolněnou atmosféru.

Myslím, že studenti mají velký potenciál vytvořit kompaktní studijní skupinu, která bude poznatky a zkušenosti získávat nejen od lektorů, ale také sdílet mezi sebou. Právě vytvoření těchto vazeb je neodmyslitelným přínosem studia.

Věříme, že se splní veškerá očekávání, se kterými se studenti přihlásili, a za rok všichni úspěšně studium dokončí. Přejeme, aby se jim podařilo najit rovnováhu mezi povinnostmi spojenými se studiem, pracovními záležitostmi a v neposlední řadě také osobním životem.

Studenti jsou zástupci těchto společností:

ASSA ABLOY Entrance Systems, spol. s r.o., Callidus trading, spol. s r.o., Donaldson Czech Republic s. r. o., EWM HIGHTEC WELDING s.r.o., FRONIUS Česká republika s.r.o., HOBRA - Školník s.r.o., HUTCHINSON s.r.o., MANN+HUMMEL (CZ) s. r. o., PRECIOSA ORNELA, a.s., ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o., Schäfer – Menk s.r.o., Siemens Electric Machines s.r.o., STREICHER, spol. s r.o., Wendell electronics, a.s.