Články

Rok a půl s ISMM skórujeme do správné branky!

30. 6. 2020 - Ing. Marcel Pavelka, IEn.

PENALTA je interní název pro projekt zavádění LEAN managementu. 

V rámci projektu PENALTA spolu s týmem ISMM zefektivňujeme procesy, digitalizujeme a budujeme LEAN kulturu, a to v již od roku 2018.

Za tuto dobu se nám podařilo následující.

  • Radikálně proměnit prostředí výrobních prostor díky metodě 5S – standardizaci pracovišť, a tím i usnadnit práci, zlepšit ergonomii a snížit manipulaci na pracovištích laserů, ohraňováků, svařovny, lakovny i montáže.
  • Standardizovat, formalizovat procesy a nastavit vizualizaci.
  • Aplikovat několik desítek drobných zlepšení přispívajících k lepší organizaci práce, vizualizaci, snazší manipulaci a snížení pracnosti.
  • Nastavit pravidelné dílenské vizuální řízení – denní ShopFloor Management schůzky na třech úrovních.
  • Zavést online odvádění práce každým pracovníkem prostřednictvím kiosků.
  • Realizovat množství úprav v ERP systému vedoucích ke snadnější práci a větší míře digitalizace.
  • Nastavit přehledné a vizualizované reporty pro potřeby vedení výroby a mistrů.

Z této spolupráce máme opravdu radost, která pramení nejen z měřitelných výsledků a spokojenosti majitele společnosti Miloslava Cváčka, ale především z toho, jak skvěle se zapojil celý realizační tým ISMM. Pokud máte zájem vidět aplikaci LEAN managementu v praxi ve středně velké, ryze české společnosti s procesy dělení materiálu, svařování a lakování, navštivte jeden ze závodů ISMM (Štítina, Jistebník nebo Bravantice). V tomto případě se totiž nejedná o kopírování japonských metod z automotive, ale zavádění účelných postupů a funkčních principů v českém podání s cílem reálného zlepšení, nikoli jen na oko či pro formu.

Na II. polovinu letošního roku máme v plánu další změny a zvýšení efektivity. Tak nám, týmu ISMM a API, držte palce Usmívající se.

 

 

 

Skupina ISMM Group byla založena v roce 1997. Dnes do ní patří pět prosperujících firem s více než 350 zaměstnanci a téměř miliardovým obratem. Součástí skupiny je nejen technologicky nezávislá a moderní strojírenská společnost ISMM Production & Business Cooperation s.r.o., dodávající výrobky špičkovým firmám v oblasti zemědělské i manipulační techniky a automotive, a to do více než 10 zemí EU, ale i známý Hotel Gong**** ve Štramberku, firma ISMM & TESO s.r.o., vyrábějící produkty z umělého kamene (teraca), a také společnost ISMM & EGAS s.r.o., která se zabývá výrobou komponentů pro železnice a drážní průmysl s certifikací dodávek pro České dráhy, a.s.