Články

Projekt industrializace ve společnosti Linde - regionálním repasním centru Velké Bílovice

16. 7. 2021 - Ing. Jaroslav Dlabač, Ph.D.

Koncem dubna byl zahájen dlouhodobý projekt ve společnosti Linde Material Handling Česká republika, přesněji v jejím regionálním repasním centru ve Velkých Bílovicích.

V současné době dokončujeme sérií prvních 3P workshopů (Production Preparation Process Workshop) zaměřených na návrh budoucího stavu klíčových procesů repase. Cílem této fáze je definovat základní procesní kroky a popsat je dále v podrobném detailu konkrétních operací prováděných na jednotlivých pracovištích.

Následovat bude přibližně dva měsíce trvající zpracování procesních kroků a časových studií, v rámci kterého bude převážná část činností analyzována za pomoci metodiky předem určených časů (MTM – UAS). Všechny procesní kroky budou definovány ve standardní formě používané ve skupině Linde, a to za pomoci specializovaného podpůrného software pro průmyslového inženýrství TiCon.

Na základě těchto workshopů a podrobných časových studii bude projekt pokračovat balancováním a synchronizací procesů, návrhem detailních layoutů a interní logistiky a manipulace v rámci pracovišť.

Všechny tyto aktivity zaměřené na první pilotní produktovou řadu dieselových vozíků by měly být dokončeny během října 2021.

 

 

 Společnost Linde Material Handling Česká republika s.r.o. vyvíjí vysoce výkonná řešení toku materiálů. Je jedním z největších výrobců vidlicových vysokozdvižných vozíků a skladové techniky na světě a již více než 50 let určuje trendy v této oblasti. Centrum pro repasování vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky ve Velkých Bílovicích bylo otevřeno v roce 2017. Na ploše 6700 m2 tu odborníci mohou repasovat až dva tisíce strojů ročně.

 


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.