Články

LEAN Logistická akademie v Plzeňském Prazdroji

24. 5. 2022 - Ing. Marcel Pavelka, IEn.

Zjednodušení  logistických procesů, úspora pracnosti či lepší udržitelnost kvality procesů. Právě na tyto aspekty se zaměřují rozvojové programy Logistické akademie.

V rámci II. běhu LEAN logistické akademie úspěšně proběhly závěrečné prezentace projektů účastníků. Dnes již úspěšní absolventi získali ve spolupráci s týmem API nejen metodické znalosti, ale především praktické zkušenosti. Realizace 6 projektů se zaměřením na racionalizaci logistických činností přinesly konkrétní úspory a prokazatelné zlepšení současného stavu. Řešili jsme tak mimo jiné procesy a místo zadní nakládky sudů nebo zabezpečení vyšší kvality manipulačních palet a sudů.

III. ročník LEAN Logistické akademie budeme po předchozích pozitivních zkušenostech spouštět na podzim letošního roku. Dále nás na začátku léta čeká logistická tour po všech závodech Plzeňského Prazdroje s cílem sdílení zkušeností a praktických zlepšovatelských tipů. Už nyní se  na výměnu zkušeností velmi těšíme.

Za stranu Plzeňského prazdroje se o realizaci postarala Marie Likérová, Operation Capability Manager, která celou akademii shrnula slovy: „Zpracované projekty v rozvojových programech mají potenciál přinést významné zlepšení ať už z pohledu udržitelnosti či úspory času a nákladů v řádech milionů. Výstupem těchto rozvojových programů jsou ale hlavně nevyčíslitelné přínosy v rozvoji kompetencí našich kolegů. Děkujeme za vynaložené úsilí všem, kteří byli zapojeni, ale především čerstvým držitelům certifikátů – jsme rádi, že máme další důvod k hrdosti,‘‘  

Za API patří díky všem účastníkům akademie za poctivě odvedenou práci, jejich sponzorům za podporu a rovněž Marii za skvělou a naprosto hladkou organizaci. 

 

 

Společnost je významnou součástí globální Skupiny Asahi, která je globálním výrobcem piva, lihovin, nealkoholických nápojů a potravin, s působností ve více než 100 zemích a regionech po celém světě. Pivní portfolio Asahi zahrnuje pestrou škálu produktů včetně ikonických pivních značek Asahi Super Dry, Pilsner Urquell, Lech, Peroni a Grolsch. Společně s organizací Asahi Breweries Europe, které je Plzeňský Prazdroj součástí, bude Asahi Group Holdings usilovat o upevnění své pozice globálního hráče a uspokojování potřeb zákazníků prémiovými značkami té nejvyšší kvality.


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.