Články

Studijní program PI úspěšně ukončili studenti XXI. ročníku

24. 5. 2022 - Ing. Ivana Machalová

V polovině května jsme ukončili v pořadí již XXI. ročník studijního programu Průmyslové slavnostním předáním diplomů.

Tento ročník byl specifický nejen rekordním počtem účastníků, kterých bylo 21 účastníků, ale také tím, že se otevíral v době covidu. Úvodní bloky proto proběhly online. Pak už jsme ale mohli pokračovat tradiční prezenční formou a vše se skvěle zvládlo!

Studenty jsme rozdělili do dvou skupin. První zakončila studium 25. března 2022, druhá potom o necelé dva měsíce později. Po splnění náročných podmínek spojených především s celoroční prací na projektu a jeho následnou obhajobou, jsme nakonec profesní titul IEn. (Industrial Engineer) udělili celkem 20 absolventům.

Všem blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů, jak pracovních, tak soukromých.

Projekty se tentokrát soustřeďovaly nejen na tradiční výrobní procesy, ale rovněž do oblasti vývoje, automatizace, logistiky či rozvoje pracovníků. Jednalo se např. o projekty zaměřené na:

  • Optimalizaci výrobních procesů a zvyšování produktivity výroby.
  • Zefektivnění a automatizaci montážních procesů.
  • Zvýšení efektivity stávajících a instalaci nových výrobních linek.
  • Optimalizaci procesu balení.
  • Implementaci nové výrobní technologie.
  • Koncept pracoviště robotického svařování.
  • Redukci výrobních prostor.
  • Realizaci nového logistického systému.
  • Svářečskou akademii.
  • Revizi a inovaci procesu zlepšovacích návrhů.
 
Absolventi jsou zástupci firem: 

AHORN CZ, s.r.o., Bühler CZ s.r.o., CWS s.r.o., DONALDSON CZECH REPUBLIC s. r. o. , GZ Media, a.s., Koenig & Bauer Grafitec s.r.o., LASSELSBERGER, s.r.o., L I N E T spol. s r.o., LUKAS CZ spol. s r.o., METMO s.r.o., RRD Supply Chain Solutions, ŠKODA TRANSPORTATION a.s., Wieland Electric s.r.o., Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o. 

 
Co našim absolventům studium přineslo: 

"Studijní program mi přinesl spoustu nových poznatků a úhlů pohledu využitelných při řešení každodenních úkolů. Zkušenosti lektorů, o které se s námi podělili jsou k nezaplacení. Ucelená metodika, praktické zkušenosti nebo pohled do jiných odvětví a firem to jsou věci, které se běžně nerozdávají. A my jich během studia dostali „jen tak“ skutečně mnoho. Díky novým znalostem jsem mimo jiné mnohem lépe připraven vhodně argumentovat při realizaci změn u nás v podniku. Studium při práci bylo náročné (vzhledem k rozsahu mého projektu a pracovnímu vytížení), ale velmi obohacující."

"Mé očekávání od tohoto programu bylo ve všech směrech předčeno. Doporučuji každému, kdo si v pracovním životě chce rozšiřovat své obzory a posouvat sebe i firmu stále vpřed. Děkuji, že jsem mohl absolvovat toto studium."

Miroslav Sedláček, IEn.  Logistik  Wieland electric s.r.o.     

 

"Za hlavní přínos účasti ve studijním programu Průmyslového inženýrství považuji naučení se metod průmyslového inženýrství s následným osvojením v praxi během zpracování vlastního projektu. Vyzdvihl bych především nové úhly pohledu při pozorování činností, které probíhají jak ve firemním, tak i v domácím prostředí. Tato změna pozorování mi dopomáhá k výrazně rychlejší identifikaci plýtvání časem, prostorem, materiálem atd.  Díky kvalifikovanému, prakticky zaměřenému týmu lektorů se veškeré mé (i hloubkové) dotazy setkaly s vysvětlením."

"Absolvováním programu jsem měl možnost si rozšířit obzory a zvýšit kvalifikaci a nyní tak mohu metody PI vhodně aplikovat i na další pracoviště."

Ing. Jan Milota, IEn.  Průmyslový inženýr – L I N E T spol. s r.o.

 

„Absolvování studijního programu Průmyslového inženýrství mi přinesla mnoho nových znalostí a dovedností, které mohu aktivně využít ve svém zaměstnání. Velmi oceňuji exkurze do jednotlivých firem, ve kterých byla aktuální problematika probírána. Hodnotím velmi kladně pestrost vybraných firem, které jsme měli možnost navštívit.“

„Díky studiu jsem si nejen rozšířil obzory, ale rovněž poznal nové zajímavé lidi. Věřím, že aplikace získaných znalostí pozitivně ovlivní výkon celé firmy. Díky těmto zkušenostem mám nyní na svoji práci nový pohled. Byla to pro mě velmi cenná zkušenost a rád studium doporučil Všem, kteří mají zájem o rozvoj v této oblasti…“

Ing. Ondřej Beneš, IEn. – Vedoucí logistiky a náhradních dílů  Koenig & Bauer Grafitec s.r.o.

 

 

 Fotogalerie z předávání cen dne 25.03.2022 (Skupina 1)

 

Fotogalerie z předávání cen dne 13.05.2022 (Skupina 2)


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.