Články

Studijní program PI úspěšně ukončili studenti XXV. ročníku.

22. 2. 2024 - Ing. Ivana Machalová

V polovině února 2024 jsme ukončili XXV. ročník studijního programu Průmyslové inženýrství (LEAN SPECIALISTA) slavnostním předáním diplomů.

Právě v tomto ročníku studia LEAN SPECIALISTA jsme měli zatím nejvyšší počet žen, což je pro nás jasný signál, že oblast průmyslového inženýrství a LEANu je atraktivní nejen pro muže. V rámci programu měli účastníci možnost inspirovat se v některém z našich partnerských podniků, tentokrát jsme navštívili NKT s.r.o., L I N E T spol. s r.o., TOKOZ a.s., VF Czech services, s.r.o. a LINDAB s.r.o.

Projekty se tentokrát soustřeďovaly nejen na tradiční výrobní procesy, ale řešily rovněž oblast interní logistiky či stále aktuálnější téma automatizace a robotizace. Jednalo se např. o: 

 • Optimalizaci pracoviště pro kabelová víka.
 • Úsporu pracnosti a návrh koncepce robotizace.
 • Projekt montážní stanice a balení náhradních dílů.
 • Úpravu pracoviště a zefektivní výroba kostek a platlí.
 • Zvýšení celkové efektivity zařízení.
 • Reorganizaci materiálu na montáži po laku a přesun pracoviště.
 • Racionalizaci výroby vík a sběrných trubek pro radiátory.
 • Navýšení produktivity na středisku CNC.
 • Zvýšení efektivity plášťových linek. 
 • Implementaci standardů na novou linku.
 • Zkrácení celkové průběžné doby výroby na dílně.
 • Návrh automatizace lisu.

Již během studia spolu účastníci vytvořili skvělý kolektiv a jsme přesvědčení, že se budeme společně vídat i nadále.

Po splnění náročných podmínek spojených především s celoroční prací na projektu a jeho následnou obhajobou, jsme nakonec profesní titul IEn. (Industrial Engineer) udělili celkem 14 absolventům. Ostatní studenti budou mít možnost studium ukončit později v náhradním termínu.

 

Všem úspěšným absolventům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů, jak pracovních, tak soukromých. 

Pokud Vás program zaujal a chcete více informací klikněte níže.
 

 

Absolventi jsou zástupci firem: 

ASSA ABLOY ES Production s.r.o., Bühler CZ s.r.o., DONALDSON CZECH REPUBLIC s. r. o., GOLDBECK Prefabeton s.r.o., HOPPE s.r.o., KERMI s.r.o., KERN-LIEBERS CR spol. s r.o., NKT s.r.o., SiO2 production s.r.o., TOKOZ a.s., Yanfeng International Automotive Technology Czechia s.r.o.. 

Co našim absolventům studium přineslo: 

„Studijní program mi přinesl mnoho zkušeností v oblasti průmyslového inženýrství. Jiné pohledy na řešení problémů. Díky nově získaným znalostem jsem schopen přesněji vyhodnotit přínosy projektů, otevřely se mi nové možnosti pro řešení problémů. Praktické ukázky z jiných závodů a zkušenosti ostatních kolegů jsou a vždy byly můj prvořadý cíl, který jsem od kurzu očekával, a který se také splnil.“

Ing. Ladislav Pohořalý, IEn. - Senior PLC programmer, Maintenance - Yanfeng International Automotive Technology Czechia s.r.o.      

 

 

 

 „Studijní program mi přinesl ucelení myšlenek a pohledů na průmyslové inženýrství, lean metody, rozšíření znalostí v rámci měření produktivity práce a technik s tím spojených (nejen Basic Most, ale hlavně různé formy přirážkových časů, přístupy k výpočtům, ...), velký soubor ergonomických požadavků, osobní zkušenost s kobotem (pecka!) a samozřejmě nové kontakty. Dalo mi to sílu více tlačit na systematické zlepšování a využití existujících metod, které je zároveň třeba modernizovat a přizpůsobovat potřebám firmy. Více vidím problémy a nedostatky, otevřelo mi to oči a vyvedlo z profesní slepoty. Největším přínosem byly návštěvy firem, rozsáhlý záběr od leanu, přes robotizaci, kvalitu, údržbu až po práci s lidmi. Kurz je skvělou možností pro utříbení si myšlenek a profesní i osobní rozvoj.“

Bc. Pavlína Hoffmannová, IEn. -  Projektový koordinátor - Kermi s.r.o. 

 

„Největší přínos studia byl v objevení nových informací. Příležitost nahlédnout do odlišných prostředí a navštívit různá pracoviště. Diversifikovaný přístup k řešení otázek z oblasti průmyslového inženýrství. Tento projekt měl vliv na provedení optimalizačních kroků v průběhu realizace. Z hlediska různých perspektiv se dá konstatovat, že některé části byly velice poutavé. Určitě bych vřele doporučil tuto vzdělávací cestu. Jak jsem již zmínil, byla pro mě velkou inspirací a nesporně zajímavá. Skupina lidí, se kterými jsem procházel studijní období, byla skvělá. Všechno okolo bylo přímo ideální a naprosto mi to vyhovovalo. Nemám žádné výhrady. A tým, který nás vedl, byl výjimečný. Organizace byla bez chyby.“

Zdeněk Čermák, IEn. - Technologist AC STS BUD - KERN-LIEBERS CR spol. s r.o.

 

 

„Získal jsem teoretické i praktické znalosti z oblastí štíhlé výroby a zlepšování procesů. Jsem si jistější při pracovních workshopech, jsem schopný je směřovat k cíli. Chtěl jsem se podívat do jiných výrobních závodů a být školen zkušenými přednášejícími. Dále jsem očekával, že dokončení studijního programu nebude "zadarmo". V tomto program naplnil mé očekávání.“

 Jaroslav Straka, IEn. - Industrial Engineering Manager - ASSA ABLOY ES Production s.r.o.

 

 

 

 


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.