Letní škola průmyslového inženýrství 2023
Již nyní se můžete hlásit na XVI. ročník Letní školy.

 

Letní škola

Letní škola průmyslového inženýrství probíhá o prázdninách (obvykle v červenci). Je alternativou pro progresivní mladé lidi, zejména pro studenty průmyslového inženýrství a technických univerzit, kteří chtějí prožít letní prázdniny aktivně a užitečně. Kombinuje nejnovější trendy a metody vzdělávání s jedinečnou možností jejich aplikace a ověření v praxi.

Trvá dva týdny a program je koncipován tak, aby se střídala práce na projektu se studiem a exkurzemi ve vybraných podnicích. První týden je věnován plně přednáškám a tréninkům – obvykle se jedná o 7 – 10 přednáškových bloků tak, aby byli studenti připraveni na praktické projekty. Tyto jsou potom realizovány ve druhém a třetím týdnu v našich partnerských podnicích. Nejčastěji jde o implementaci vybraných prvků štíhlé výroby, administrativy či logistiky. Konkrétně se pak může jednat například o standardizaci pracovišť a aplikaci 5S, zavádění prvotních kroků TPM, SMED, zlepšování organizace práce, zvyšování produktivity, optimalizaci výrobních linek, zlepšování kvality, analýzu úzkých míst nebo mapování toku hodnot. Celá Letní škola se prolíná s exkurzemi v předních českých podnicích.

Příležitost zúčastnit se Letní školy dostane každé léto 10 - 15 vybraných studentů.

Nejlepší studenti Letní školy získávají po jejím skončení kromě praktických zkušeností např. možnost strávit týden s projektovým manažerem API, zdarma se zúčastnit vybraných seminářů a konferencí nebo předplatné časopisu Úspěch – Produktivita a inovace v souvislostech.

 

Letní škola průmyslového inženýrství 2021

 

Ukázky z jednoho z ročníků Letní školy 

 

Fotogalerie


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.