Články

GZ Media pokračuje v inspirativním, praktickém sdílení zkušeností

17. 8. 2017 - Bc. Simona Szabóová

V rámci vzdělávacího programu pro společnost GZ Media jsme připravili další dvě inspirativní exkurze, nabité praktickým sdílením zkušeností.

V ranních hodinách proběhla exkurze v společnosti NKT s. r. o., která se zabývá výrobou kabelů. Exkurzí nás prováděl LEAN specialista Jiří Šimůnek, kterého nejnovějším projektem bylo vytvoření tréninkového centra a systému zaškolování nových zaměstnanců. Účastníky exkurze zaujala nejen vizualizace pracoviště, sledování výkonů, ale hlavně systém zaškolování.

                                                 exkurze v NKT  exkurze v NKT

Odpoledne jsme strávili v společnosti LINDAB, s. r. o., která se zabývá výrobou ventilačních systémů. V rámci exkurze nás čekalo představení společnosti, prezentace úspěšného projektu na optimalizaci linek a samotná exkurze závodu.

exkurze v Lindab

Celý den se nesl v příjemné uvolněné atmosféře plné otázek. Zpětná vazba od účastníků byla velice pozitivní. Pochvalovali si, že mohli vidět dvě úplně odlišné společnosti a rozdíly, jakým způsobem zavádějí LEAN a pracují se zaměstnanci. Věřím, že tento den byl pro účastníky z GZ Media velmi inspirativní a že některé myšlenky budou aplikovat i v jejich společnosti.

logo GZ media

 

Společnost GZ Media, a.s. navázala na více než padesátiletou tradici Gramofonových závodů a stále rozšiřuje nabídku produktů a služeb. Pod vedením českých manažerů se rozrostla v moderní podnik, který celosvětově patří k nejvýznamnějším ve svém oboru. Replikace CD a DVD, výroba vinylů (gramofonových desek), bohaté zkušenosti v polygrafické výrobě a současný špičkový zákaznický servis oceňují tisíce spokojených zákazníků po celém světě.

logo NKT

 

nkt cables s.r.o. je předním světovým dodavatelem v odvětví energetiky. Navrhuje, vyrábí a nabízí vysoce kvalitní kabely a řešení pro elektrickou infrastrukturu, stavebnictví, železniční a automobilovou dopravu. Korporace nkt cables zaměstnává okolo 3400 lidí. Vlastníkem nkt cables je NKT HOLDING A/S, který působí v různých průmyslových odvětvích a jejich výroba probíhá na čtyřech kontinentech. NKT Holding má 8 900 zaměstnanců.


logo LindabLindab, s.r.o. je mezinárodní skupina, která vyvíjí, vyrábí, prodává a distribuuje produkty a systémová řešení, která zjednodušují výstavbu a zlepšují vnitřní klima budov. Nezbytnou součástí dodávek Lindab jsou služby na velmi vysoké úrovni.